ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Sultan masajı, iki terapistin bir kişiye aynı anda ve birbiriyle senkronize olarak masaj terapisi uyguladığı bir tedavi şeklidir. Etkili olmak için, iki terapist genellikle tedavi sırasında uyum içinde sorunsuz bir şekilde çalışabilmeleri için birlikte eğitilmişlerdir. Bu masaj tarzı, Tandem Masajı veya 4-El Masajı olarak da bilinir.

Sultan masajı nedir ?

Gerçek bir sultan masajı çeşitli avantajlar sunar ve eşdeğer iki elli versiyonunun iki katından daha iyidir. Dört el terapisinin önemli ek faydalarından biri, hem zihninizde hem de vücudunuzda çok daha derin ve daha yoğun bir terapötik gevşeme yaşayacağınızdır.

İki terapist ve dört el vücudunuza çarptığında, zihniniz farklı tepki verir. İlk başta kendinizi her birinin nerede olduğu ve her birinin ne yaptığı terapistleri takip etmeye çalışırken, hepsini kafanızda çok mantıklı bir düzende tutmak için mücadele ederken bulabilirsiniz. Bununla birlikte, beyniniz çok hızlı bir şekilde kimin ne yaptığını bilmediğini fark eder ve kontrolü bırakır. Bu, tedaviler sırasında gitmekte zorlanan herkes için güçlü bir tedavidir.

Neden sultan masajı yaptırmalıyım ?

Muhtemelen otantik terapötik dört elle tedavinin en önemli unsuru, tedaviyi gerçekleştirecek iki terapistin uygun şekilde eşleştiğinden emin olmaktır. Aşağıda göreceğiniz gibi, dört el masaj terapisinin temel amaçlarından biri, zihinsel rahatlama seviyesini yardımcı olmak ve yoğunlaştırmaktır.

Önceden en az birkaç ve ideal olarak birçok kez birlikte çalışmalı ve eğitmelilerdi. Birlikte çalışmak, terapistlerin vuruşları düzgün bir şekilde senkronize ve kesintisiz bir şekilde yapmalarını sağlar. Birbirleriyle uyum içinde olmak, her terapistin eşinin bir sonraki hamlesini öngörmesini ve alıcı gereksinimlerine uyum içinde tepki vermesini sağlar. En iyi dört elle masaj için, terapistler iyi koreograf dansçılar gibi eşleşir. Aslında, bu masaj şekli , bireysel unsurların toplamından daha fazlasını yaratmak için birlikte çalışan masaj ve dansın iyi bir örneğidir .

Dört el masajı nasıl yapılır ?

4 el masajı altında yatan temel felsefe, zihinlerimiz derin bir dinlenme haline getirildiğinde gerçek ve daha uzun süreli terapötik rahatlama yaşama ihtimalimizdir. Birçoğumuz – özellikle Londra’daki yoğun şehir tipleri – sürekli ‘açık’ durumdayız. Uyandığımız andan gece sonunda uyuyana kadar izlemeyi, dinlemeyi, analiz etmeyi ve tahmin etmeyi bırakmıyoruz.

Bu tür bir yaklaşım genellikle hoş olmayan sürprizlerden kaçınan başarılı ve organize bir malzeme yaşam tarzıyla sonuçlanırken, aynı zamanda son derece yorucu bir yaşam tarzıdır. Uygun ve düzenli rahatlama terapisi olmadan böyle yaşamaya devam etmek yanmaya yol açabilir . Dört el masajı ileri gevşeme terapisi! Bu tür tedavi özellikle hem bilinçli olarak hem de bir dereceye kadar bilinçaltında zihnin kapanmasına yardımcı olduğu bilinen tekniklere odaklanır.

Saymaya ek olarak, çeşitli diğer faktörlerin de (bilinçaltında bile olsa, bilinçaltında) farkında olacaksınız. Örneğin, terapistinizin ellerinin her felç boyunca hareket ettiği yön veya erişim mesafesi. Basitçe söylemek gerekirse, siz bir insansınız ve başka bir insan tarafından masaj yaptığınızdan, ellerinizin yapabileceği erişim ve yön sınırlarını kendi doğal içgüdüsel anlayışınızla uygulanabilecek felç ve hareketlerin oldukça farkında olacaksınız. belirli bir konumdan seyahat etmek. Dört el masaj ancak tüm bunlar değişiyor! Şimdi vücudunda dört el var, iki değil. Eğer iki terapist birlikte düzgün bir şekilde eğitildiyse, bu ellerin dördü de birbirleriyle tam bir uyum içinde hareket edecektir.

İstanbul sultan masajı nasıl farklı çalıştığını daha iyi anlamak için, düzenli bir tek terapist masajı yaptığınız son kez düşünün. Kendinizi bilinçli olarak, gerçekleştirilen vuruş sayısını veya masözünüzün bir sonrakine geçmeden önce vücudunuzun her bir bölümüne harcadığı zamanı saydınız mı? Eğer öyleyse, o zaman birçok kişiden birisiniz. Tedaviniz sırasında terapistinizin ilerlemesini takip etmek doğaldır, ancak aslında bunu yapmak zihninizin düzgün bir şekilde rahatlamasını engeller.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir