ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Rahatlama masajı uygulamalarının çoğu, diğer şeylerin yanı sıra, sizi rahatlatacaktır. Rahatlama masajı ile rahatlamak tek amaçtır. Bu nedenle, sahip olabileceğiniz en eksiksiz ve hoşgörülü masajlardan biridir.

Rahatlama ( relax) masajı nedir?

Tanımlar değişiklik gösterir, ancak İngiltere’de rahatlama masajı genellikle yumuşak müzik, yumuşak aydınlatma ve aromaterapi yağlarını içeren tam vücut tedavisidir. Uzun vuruşlar, cilt ve kasların hafifçe yoğurulması ve yuvarlanması ve belki de yan yana biraz ritmik sallanma gibi her türlü tekniği kullanacak uzun, lüks bir masajınız olacak. 

Pasif bir tedavidir. Örneğin, Tay masajında olduğu gibi muhtemelen yoga benzeri pozisyonlara gerilmeyecek veya manevra yapmayacaksınız . Siz sadece orada yalan söyleyin ve alın. Bu sadece rahatlamak ve şımartılmak ve şımarık olmak istiyorsanız seçmek için masaj.

Rahatlama masajı ne işe yarar?

Bunun ipucu başlıkta. İyi bir İstanbul rahatlama masajı, kaslarınızdaki stresi ve gerginliği giderir ve sizi bir iyilik hissi ile sızmaya bırakır. Masajın genel faydaları nedeniyle bunu başarır: dolaşımınızı iyileştirir, böylece organlarınız ve cildiniz daha fazla oksijen alır; sıvıyı lenfatik sisteminizden geçirir. Gevşeme masajı vücudunuzu yiyeceklerini sindirmeye ve toksinlerinden kurtulmaya teşvik eder. 

Daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Bir masaj ayrıca herhangi bir kasın düğümünün çözülmesine yardımcı olur, ağrıları ve burkulmaları yatıştırır ve cildi küçük aşınmaları iyileştirmeye teşvik eder. Birini rahatlatmak için ovalamak veya kucaklamak doğal bir içgüdüdür; bir relax masajı bu içgüdüyü alır ve onunla birlikte çalışır, daha doğrusu onunla ‘kıvrılır’.

Gitmeden önce

“Gevşeme masajı” tanımındaki farklılıklar nedeniyle önceden aramak ve ne alacağınızı öğrenmek iyi bir fikirdir. Bazı yumuşak müzikler olması muhtemeldir – kaplıcalarda ve tedavi odalarında tarif edilmesi neredeyse imkansız olan bir tür müzik kullanma eğilimindedirler. Özelliksiz ama sakinleştirici.

Özel bir terapiste giderseniz, görmezden gelmek o kadar kolay bir şey elde edemeyebilirsiniz – Enya’nın veya balina şarkısının manevi bir dehşetine sahipseniz, bu tür müzikler favori olma eğiliminde olduğu için kendi müziğinizle birlikte almaya değer olabilir.

Rahatlama masajından ne beklenir

Bu tüm vücut bakımı olduğundan, muhtemelen ayrı bir odada değiştirebileceğiniz havlu veya bir bornoz verilecektir. Masaj sırasında yastıklı bir masaj veya tedavi masasının üzerinde uzanacaksınız ve masöz haysiyetlerinizi korumak için ustaca yerleştirilmiş havlular kullanacaktır. Burada önemli olan rahat hissetmenizdir. Eğer çok bilinçliyseniz ya da bazı kıyafetlerinizi giymek istiyorsanız, yapın. Bu senin masajın ve daha rahat hissedeceksin. İyi bir masör size uygun olanla çalışacaktır.

Oda sessiz, özel ve sıcak olmalıdır.

Diğer tedavilerden farklı olarak genellikle önceden çok fazla tartışma yapmaz. Bununla birlikte, herhangi bir fiziksel probleminiz olup olmadığını veya başka tıbbi tedaviler alıyorsanız onlara bildirmelisiniz.

Sonradan

Bu masajının faydaları günler sürebilir, ancak bunu yapma şansı vermeniz gerekir. Hemen sonrasında herhangi bir telaşlı aktivite planlamamaya çalışın. Bazı tedavi odaları veya kaplıcalar daha sonra uzanma veya erteleme seçeneği sunacaktır. Muhtemelen tam olarak bunu yapmak isteyeceğiniz şeydir – vücudunuzu dinleyin! Gerçeküstü görünebilir ve muhtemelen anlamsızdır, örneğin, çok rahat hissediyorsanız doğrudan işe geri dönmek zor konuşamazsınız!

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir