ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Anti selülit masajı selüliti hedeflemek ve etkilenen bölgelerdeki selülitin azaltılmasına ve ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış özel bir masaj yöntemidir. Bir masaj terapisti, anti selülit masajını uygun şekilde gerçekleştirmek için özel niteliklere ve sertifikalara sahip olmalıdır.

Selülit masajı nedir ?

Anti selülit masajı, selülitten etkilenen bölgelerde altta yatan yağı parçalayarak çalışır. Masaj terapisti, yağları parçalamak için özel sıkıştırma ve haddeleme teknikleri kullanır. Ek olarak tedavi, etkilenen bölgelerdeki kan dolaşımını arttırmayı ve böylece iyileşme sürecini hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Tam vücut masajının aksine masaj terapisti öncelikle tüm masaj süresi boyunca selülitli alanlara odaklanır. Selülitli alanlar zaman zaman ağrılı ve ağrılı olma eğilimindedir, bu nedenle anti selülit masajı sırasında biraz rahatsızlık hissetmek yaygındır.

Masaj terapisti genellikle alanları “aktive etmek” için kalça, uyluk, bacak ve ayakları çalıştırarak başlar. Bu aktivasyon süreci kan dolaşımını ve vücuttaki enerji akışını arttırır. Aktivasyon süreci normal bir masaja benzeyecektir.

Ana noktalar aktive edildiğinde masaj terapisti kalçadan ayaklara doğru hafifçe yoğurur. Masaj terapisti, yağ dokusunu gevşetmek için ilk çalışma sırasında yoğurup çekerek ve hafifçe gererek başlar. Terapist ayrıca doğrudan selülitten etkilenen alanlarda tutam ve tutma tekniğini kullanacaktır. Bu işlem yağ ve cildin altındaki birikintileri parçalar.

Masaj ilerledikten sonra masaj terapisti cildinizin altındaki selüliti hissedebilir ve yağı yoğurma ve yuvarlama işlemi oldukça doğal hale gelir. Masaj devam ettikçe yağ birikintileri daha gevşek ve daha yumuşak hale gelir. Sıkıştırma ve çekme rahatsızdır, ancak terapist kasları kıstırma, çekme ve tutma hareketleri arasında yoğurma hareketi ile sakinleştirir.

Anti selülit masajı nasıl yapılır

Selülitin nasıl oluştuğunu anladıktan sonra, çeşitli tedavi ve önleme seçeneklerinin etkinliğini daha iyi anlayabilirsiniz. Bununla birlikte, selülitin uygun insanları etkilediğini ve uygun olmayan insanları, şişman insanları ve zayıf insanları etkilediğini unutmayın, bu yüzden doğru egzersiz yaparsanız, doğru diyete sahipseniz ve iyi bir yaşam tarzına sahip olursanız, size bir avantaj sağlar, ancak hiçbir şekilde selülit tedavisinin ve önlenmesini garanti etmez. yöntemleri sizin için çalışacaktır.

Herhangi bir selülit tedavisinin hedeflediği 3 temel unsur vardır:

  • Yağ depozitosu
  • Bağ dokusunun güçlendirilmesi
  • Artan dolaşım

Yağ tortularını hedefleyerek aşırı yağ, etkilenen bölgelerde parçalanır veya oluşması önlenir. Bu, genişlemiş sağlıksız yağ hücrelerinin sağlıklı normal yağ hücrelerine dönüşmesine neden olur. Bu, bağ dokuları üzerindeki gerginliği azaltır ve artık gerilmezler ve bu, cildin yüzeyindeki çukurlu, topaklı selülit görünümünü ortadan kaldırır.

Bağ dokusunun güçlendirilmesini hedefleyen tedaviler, bağ dokusunu daha sıkı hale getirmeye odaklanır, böylece sağlıksız yağ hücrelerinin baskısı altında artık genişlemezler. Son olarak, dolaşımı artırmaya yardımcı olan tedaviler daha sağlıklı ve daha güçlü bağ dokularına yol açar.

Genellikle tedaviler ve önleyici yöntemler, yağın azaltılması, bağ dokusunun güçlendirilmesi ve dolaşımın iyileştirilmesi gibi üç öğenin tümünü, örneğin selülit masajı için hedefleyecektir.

Anti selülit masajının fayadaları

İstanbul anti selülit masajı, yağ birikmesini ve etkilenen bölgelerdeki bağ dokusunu güçlendirmeyi ve kan dolaşımını arttırmayı etkiler. Anti-selülit masajı, bir süre devam eden terapi süresi boyunca selüliti ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Diğer masaj terapisi modüllerinde olduğu gibi, etkilenen bölgeye kan akışını artırmak ve sıvı birikimini azaltmaktır. Bununla birlikte, deneyimli selülit masaj terapisti şişkin yağlara masaj yapmak ve daha sonra kasları yoğurmak ve şişkin yağları uzaklaştırmak için özel masaj teknikleri içerir.

Masaj  masaj terapistleri randevu sırasında genellikle özel selülit önleyici yağlar kullanırlar. Selülit önleyici yağlar, kan akışını artırmaya ve sıvı tutulmasını azaltmaya yardımcı olan bileşenler içerir. Masaj terapisti tarafından kullanılan özel tekniklere ek olarak anti selülit yağlarının kullanımı uzun süreli etkilere sahip olabilir.

Selülit önleyici masaj tekniği, tipik İsveç masajından veya rahatlatıcı bir masajdan daha sıkı ve daha hızlıdır. Ayrıca selülit birikimi olan bölgeler ağrılı ve hassas olabilir. Bu nedenle, masaj terapisti selülitli alanları çalışırken rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Burada en iyi deneyimi yaşamanız için sizinle masaj terapistiniz arasındaki iletişim önemlidir. Birkaç randevudan sonra müşteri görünür sonuçları görmeye başlar.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir