ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Anti stres masajı günümüz koşullarında, stressiz yaşam neredeyse mümkün değildir. Fiziksel rahatsızlığınız olmasa bile, hepimiz stres kaynaklı kas gerginliği, baş ağrısı, mide ve sindirim problemleri yaşarız. Bu nedenle, anti-stres masajı daha sağlıklı bir iç denge ve fiziksel durum oluşturmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Stres karşıtı masaj nedir ?

İstanbul anti stres masajı, stres ve etkilerini hafifletmenin en etkili yöntemlerinden biridir ve vücudumuzdaki stresle ilgili sorunları önlemek için destekleyici bir tedavidir. Bu masaj kasları ve özellikle sinir sistemini rahatlatır. Bacakların başına, boynuna, sırtına ve arkasına yavaş ve ritmik vuruşlarla yapılır. Özel masaj yağları vücudunuzdaki tüm gerginliğin giderilmesine yardımcı olur.

Anti Stres Masajın Faydaları


Masaj sırasında, kasları gevşetmek için ağır ve yavaş hareketler yapmak önemlidir. Amaç kas sertliğini gevşetmek ve kişiyi fiziksel ve ruhsal olarak rahatlatmaktır. Tüm bunlar iç dengeye ulaşmak için güzel bir deneyim haline getirir.

Bu masajı deneyimleyenler, sorunlarından, acılarından ve şikayetlerinden uzaklaştıkça kendilerini daha canlı ve huzurlu hissedeceklerdir. Artan kan akışı ve kas gevşemesi ile vücudunuza ve ruhunuza huzur ve dinamizm getireceğinden stresle mücadele için en iyi kararlardan biridir.

Stres karşıtı masaj sırtın terapötik masajının ve rahatlama masajının bir kombinasyonudur. Stresi hafifletmeye yardımcı olmanın yanı sıra, denge sağlamak için kullanılır, aynı zamanda gerginliği ve ağrılı durumları giderir.

Klinik çalışmalar, düzenli masajın sadece vücudu stresden arındırmakla kalmayıp, aynı zamanda düşük bağışıklık sistemini önlediğini, aynı zamanda bağışıklık sisteminin genel işleyişini geliştirdiğini, serotonin salgılanmasını artırdığını ve ilk satırdaki hücre sayısını artırdığını göstermiştir. bağışıklık sisteminin savunulması.

Anti stres masajı genellikle kronik hastalığı olan kişilerde ağrıyı gidermek ve azaltmak için doğal bir yol olarak kullanılır.

Rahatsız uyku kalitesi birçok problemden kaynaklanır ve masaj uykusuzluk için en iyi “ilaçlardan” biridir. Bu masaj, gerginlik ve sinirlilik azalmasını önemli ölçüde etkileyen hormonal stresi, kortizolü azaltır.

Bu masaj için, aromaterapi etkisi olan özel masaj yağları kullanılır, çünkü merkezi sinir sistemini rahatlama açısından koku hissi ile uyarırlar.

Bu Masaja En Çok Kim İhtiyacı Var?

Stres ve olumsuz fiziksel etkileri hafife alınmamalıdır. Yaşam kalitenizi artıracak ve strese karşı savaşacak yöntemleri entegre edebilmeniz gerekir. Bu ihtiyaçlar için etkili bir tedavi yöntemi ve rahatlatıcı bir çözümdür. Bu masajla strese bağlı kas, kan akışı, dolaşım ve sindirim problemleri gibi stresin olumsuz etkileri ortadan kaldırılacak ve vücudunuz strese karşı daha dirençli olacaktır.

Stres masajı yaptırmak için herhangi bir şikayetiniz bile yoktur. Anti-stres masajı, kendinizi tamamen yenilemek ve şımartmak veya tüm sorunlardan uzaklaşarak vücudunuzu ödüllendirmek istiyorsanız mükemmel bir seçim olacaktır. Öte yandan yoğun bir iş hayatı nedeniyle kendileriyle zaman geçiremeyen ve bilgisayarda çok fazla zaman geçiren veya sürekli olarak sırt ve boyunda iş stresi ve gerginlik yaşayanlar için harikadır. .

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir