ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Medikal masaj bir Doktor tarafından teşhis ve reçete edilen durumları çözmek için reçete edilir ve tasarlanmıştır. Masaj terapisti çeşitli modaliteler veya teknikler kullanabilir, ancak Tıbbi Masaj seansını vücudun tanı ile ilgili alanlarına odaklayacaktır. Tıbbi Masaj tipik olarak 15 dakikalık artışlarla faturalandırılır. Geri ödeme ücreti programları, sigorta şirketinizin belirlediği kapsama göre uygulanır.

Medikal (Tıbbi) Masaj Nedir?

Medikal masaj, birçok yumuşak doku yaralanmasının yanı sıra psikolojik bozukluklar için inanılmaz etkili bir tedavi olabilir. Tıbbi masaj terapisi, bir bireyin genel sağlığını ve refahını artırabilir. Stres ve kaygıyı hafifletme, yaralanma sonrası rehabilitasyonu kolaylaştırmak ve depresyona yönelik olmak da dahil olmak üzere çok çeşitli durumların semptomlarını hafiflettiği bulunmuştur.

Masaj Terapistlerinin teşhis koymasına izin verilmez ve belirli bir durumu tedavi ettiklerini iddia ederse doktor reçetesinden çalışmalıdır. Bir masaj terapisi uzmanının değerlendirmesinin yumuşak doku dengesizliklerini gösterdiği durumlarda reçetesiz tedavi de uygulanabilir. Masaj terapistleri ve doktorlar hastaları teşhis etme ve tedavi etme yeteneklerini koordine ettiklerinde, hasta büyük kazanır. 

Medikal masaj tamamlayıcı bir terapidir

Medikal masaj terapisi, doktorunuzun çalışmasını tamamlayıcı olarak görülmelidir – masaj terapisini kullanmadan önce her zaman herhangi bir sağlık sorunu için tıbbi teşhis almalısınız. Tıbbi masaj da dahil olmak üzere tamamlayıcı alternatif tedaviler kullanıyorsanız doktorunuza da söylemelisiniz. Bu, ilerlemenizi ve genel sağlığınızdaki gelişmeleri anlamasına ve izlemesine yardımcı olacaktır .

Tedavi masasına geçmeden önce, terapistinizin eğitildiğini ve hijyenik bir şekilde çalıştığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca terapistin durumunuzu anladığından ve sahip olabileceğiniz tedaviyle ilgili endişeleri giderebildiğinden emin olmalısınız.  Ülke çapında nitelikli ve gözden geçirilmiş tıbbi masaj terapistleri bulmak için MassageBook masaj terapisti dizinini kullanabilirsiniz.

medikal masaj
medikal masaj

Tüm tedaviler eşit değildir

İstanbul Tıbbi masaj, tıbbi faydaları olduğu tespit edilen ve bireyin refahında iyileşme sağlamak için kullanılan çok çeşitli teknikleri kapsayan genel bir terimdir. Her türlü masaj uygulamalı terapiler olsa da, kas ve dokunun manipülasyonunu içerirken, bunu farklı şekillerde başarırlar:

  • İsveç masajı – kaslarda ve çevresindeki dokulardaki gerilimi serbest bırakmak için uzun kayma hareketleri ve hafif yoğurma kullanır.
  • Spor masajı – İsveç masajına benzer şekilde, bu teknik, özellikle yaralanma sonrası rehabilitasyon açısından sporcuların özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiştir.
  • Derin doku masajı ve tetik nokta masajı – kasları kaplayan ve kaslara katılan dokulardaki düğümleri veya tıkanıklıkları gidermek için vücudun belirli noktalarına hafif baskı uygulayan bir teknik.

Bu tıbbi masaj teknikleri içinde, terapistler doktor tarafından teşhis edilen durumda iyileştirmeler elde etmek için aşağıdakileri içeren farklı terapiler kullanır:

  •   Kas testi
  •   Rehabilitatif germe prosedürleri
  •   Tetik nokta tedavisi
  •   Miyofasyal salınım
  •   Konumsal sürüm
  •   Nöromüsküler tedavi

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir