ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Basitçe söylemek gerekirse, masaj terapisi, vücudunuzun yumuşak dokularını değişen derecelerde hareket ve basınç kullanarak manipüle eden bir tedavidir . Bununla birlikte, masaj terapisi uygulaması bundan çok daha nüanslıdır.

Seçtiğiniz masaj terapisinin türüne bağlı olarak, yoğurma ve uzun vuruşlardan titreşime, dokunmaya ve sıcaklık uygulamasına kadar her şeyi bekleyebilirsiniz.

Masaj, kökleri eski Çin, Mısır, Japonya ve Yunanistan’da olan asırlık bir uygulamadır . Bu eski uygarlıkların her biri, çok çeşitli tekniklerle tıbbi bir fayda olarak masajı geliştirdi ve uyguladı. Uygulamalarını yazılı olarak belgelediler ve ayrıca zanaatlarını öğretecek okulları vardı.

Bu kültürlerde masajın farklı varyasyonları uygulansa da, sonuç genellikle aynıydı: kas gerginliği, stres ve ağrıda azalma ve artan konfor ve genel refah hissi.

Masajın sözü ve büyüsü yayıldıkça, modern batı medeniyeti masajı hem sağlık hem de rekreasyonel faydaları için kucaklamaya başlamıştır. Araştırmalar, masaj terapisinin 2017’de ABD’de 16 milyar dolarlık bir endüstri olduğunu tahmin ediyor .

Ve bir masaj terapisti bulmak her zamankinden daha yaygın: doktor muayenehaneleri, evde özel uygulamalar, isteğe bağlı uygulamalar ve tatil deneyimlerinin tümü, kendiniz denemek için bir fırsat sunuyor.

Masajın popülaritesinin nedenleri açıktır: Belirgin eğlence faydalarının yanı sıra, araştırmalar masajın ciddi durumların semptomlarını iyileştirmek için ne kadar güçlü olabileceğini de kanıtlamıştır . Aslında, yetişkin Amerikalıların yaklaşık% 19’u bir yıllık süre içinde en az bir masaj aldı – ve çoğu bunu sağlık yararlarından yararlanmak için yaptı.

Tabii ki, hiçbir masaj birbirinin aynısı değildir. Belirli uçlar göz önünde bulundurularak özel olarak uyarlanırlar. Ve genellikle güvenli olsa da, belirli koşullara sahip kişiler, mevcut sorunları şiddetlendirecek masaj uygulamalarından kaçınmalıdır.

Bu makale boyunca, durumunuzu iyileştirmek için masaj terapisini kullanmamanız gereken istisnai anlarla birlikte masajın nasıl çalıştığını anlatacağız.

Masaj Nasıl yapılır?

Masaj, sağlığınızı ve zindeliğinizi iyileştirmek, hatta sadece daha rahat hissetmenize yardımcı olmak için akılda tutularak yapılır.

Bazı masaj terapistleri, keyifli bir deneyimin tonunu belirleyen bir ortam yaratmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bunu rahatlatıcı müzik, loş ışık ve hoş kokularla başarabilirler.

Randevu aldığınızda masaj terapistinizle bir konsültasyon bekleyebilirsiniz. Başlamadan önce farkında olmaları gereken belirli ağrılarınız veya geçmiş rahatsızlıklarınız olup olmadığını soracaklar.

Genel konsültasyon sona erdiğinde, birçok terapist size daha iyi masaj yapabilmeleri için giysilerinizi çıkarmanız için bir alan sağlar. Bu olduğunda, odayı terk edecekler ve üzerinizi değiştirmenize izin verecekler. Çoğu zaman, tamamen maruz kalmamak için üzerinizi örtecek bir bez veya havlunuz olur.

Sonrasında masaj koltuğunda veya masaj masasında 30-90 dakika arasında masaj yapacaksınız. Seans bittiğinde, kendi başınıza tekrar giyinebilmeniz için odadan çıkarlar.

Bir masaj için kıyafetlerinizi çıkarmak konusunda rahat değilseniz endişelenmeyin. Bazı masaj türleri aslında giysilerle yapılır. Ya da bu endişenizi masaj terapistinize iletebilirsiniz ve onlar size uyum sağlamanın bir yolunu bulacaktır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir