ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

İsveç’te, İsveç masajı basitçe “klasik masaj” olarak bilinir. Ve tam olarak budur – masaj için batı standardını temsil eden klasik bir tedavi. İsveç masajında ​​kullanılan beş ana teknik okşayarak ve kayma, yoğurma, sürtünme, dokunma veya vurma. Tipik bir masaj yaptırmak istediğiniz de muhtemelen aklınıza ilk gelen İsveç masajı olacaktır.

İsveç masajı ne işe yarar ?

Çeşitli İsveç masaj teknikleri için tasarlanmıştır sizin dolaşımını artırmak , kaslarınızı gevşetmek ve hissettirecek daha rahat . İsveç masajı, kasada daha yumuşak vuruşlar ve vücudun daha hassas kısımları ve daha kalın kas kapsama alanı olan daha güçlü inmeler kullanır. Bu basınç ayarı, onu rahatlamak için ideal bir masaj yapar.

Sakinleştirici faydaların yanı sıra, İsveç masajının aşağıdakiler için iyi olduğu düşünülmektedir:

  • toksinleri temizleyerek kas gerginliğini hafifletir
  • kandaki oksijen akışını artırarak dolaşımın iyileştirilmesi
  • bağların ve tendonların esnek kalmasına yardımcı olmak
  • duygusal ve fiziksel stresi azaltmak .

Gitmeden önce, ne giymeniz gerektiği konusunda spa’ya danışın : spa tek kullanımlık iç çamaşırı sağlayabilir. Tüm kıyafetlerinizi çıkarma düşüncesi sizi kızartıyorsa endişelenmeyin: terapistiniz profesyonel örtme tekniklerinin bir sanatçısı olacaktır. Masajda kullanılan yağlar ve losyonlar kumaşları lekeleyebilir, bu nedenle kendi kıyafetlerinizi giyiyorsanız eski bir şeyi tercih etmek iyi bir fikirdir.

İstanbul isveç masajı tüm tedavilerde olduğu gibi, terapistinizi olabilecek herhangi bir tıbbi durum hakkında bilgilendirin ve hamile olup olmadığınızı veya sadece olabileceğinizi düşünün. Masajınıza kadar geçen saatlerde ağır yemekler ve alkolden kaçınmak en iyisidir.

İsveç masajından ne beklenir ?

Masajınız muhtemelen 60 veya 90 dakika sürecektir. Terapistiniz size özel olarak soyunmanız ve genellikle ekstra rahatlık için yastıklı olan masaj masasına uzanmanız için zaman verecektir, burada kendinizi havlu ile kaplayabilirsiniz. Hiçbir noktada tamamen ortaya çıkmanıza gerek yok; terapistiniz odaklandığı bölgeye bağlı olarak bir seferde bir parça sizi açığa çıkaracaktır. Herhangi bir şey hakkında endişeleniyorsanız, bunu söylemekten çekinmeyin.

Aynı şey konuşmak için de geçerli. Çoğu terapist, müvekkillerinin ne kadar iletişim kurmak istediğine çok duyarlıdır ve konuşmayı buna göre sınırlar veya teşvik eder. Bazı insanlar biraz sohbet etmeyi sever; diğerleri değil. Rahat, rahat ve alıcı olmanız önemli değildir. Daha sonra, muhtemelen oldukça rahat ve belki de uykulu hissedeceksiniz, bu yüzden rahatlamak için kendinize bol zaman verin . Vücudunuzdaki her kasın hafifçe gerilmesi ve yumuşatılması hissinin tadını çıkarın.

Terapistiniz, tedavinizin başlangıcında teninizi değerlendirebilir ve cilt tipinize uygun esansiyel yağları veya losyonları seçebilir . Vücudunuza ve neye ulaşmak istediğinize özgü bir dizi vuruş ve teknikle bunları vücudunuza masaj yapacak ; örneğin, bu rahatlamanıza yardımcı olmak için sırtınız boyunca uzun, kayma darbeleri veya herhangi bir düğümü gevşetmek için omuzlarınızı yoğurmak veya ovmak olabilir. Tedavi, vücudunuzun hassas veya hassas bölgelerini dikkate alır, bu nedenle rahat ve yatıştırıcı olmalıdır.

Bazı terapistler, gevşemenize yardımcı olabileceği için masaj sırasında müzik çalmayı sever. Bunu yapmamayı tercih ediyorsanız veya gerçekten tedavi odasında başka bir şeyden memnun değilseniz söylemekten korkmayın. Çevrenizde içerik olmak rahatlamak için önemlidir ve masajınıza mutlu bir şekilde batmanıza yardımcı olacaktır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir